Archive for the ‘rozhovory, přednášky’ Category


Dopisy sobě a tobě (VeganFest Brno 2017)

Je to už možná patnáct, možná sedmnáct, možná přes dvacet let, od mé první sabotáže. Šli jsme na rešerši do objektu s tzv. brojlerovými kuřaty. Dostali jsme se dovnitř a hala byla prázdná. Kolega se otočil a odcházel pryč. Já jsem stál, myslel na všechna ptáčata, která tady žila a zemřela a na ta, která přežila jen pro transport a jatka. (dále…)

Ber slepici a běž! (Salé - 16.11.2016)

Workshop Michala Kolesára “Ber slepici a běž!“. Poté diskuse s M. Kolesárem a Lukášem Krásou.

(dále…)

O zmrzačených křídlech, slunci a trávě (25.3.2010)

Záznam přednášky “O zmrzačených křídlech, slunci a trávě” z pražského klubu Cross. Přednáška byla součástí benefičního večera na podporu Veggie Parade 2010. Bližší info zde

ikonalogo (dále…)

Protože zvířatům je jedno, jestli jsi v masce nebo bez masky

Přednáška z Tierrechtskongress Wien 2008. (V repríze na festivalu Nebudme zvery 2009 v Bratislavě a na Animal Liberation Festu 2009 v Brně.)

Děkuji pořadatelkám a pořadatelům za pozvání a také za trpělivost, když jsem dlouho a dlouho nereagoval. Také chci říci, jak si vážím toho, že fízly v první řadě jsem zaujal natolik, že si i dělali výpisky.

Text věnuji mému příteli I., aby věděl, že stojím při něm. (2.6.2009)

(dále…)

Abolicionismus, veganství a anarchie v ochraně zvířat (přednáška na festivalu „Otevři oči 2007“ v Praze a ve Zlíně)

Vzpomínám, jak jsme v dětství s kamarádem chytili kdesi na stavbě myšku. Vylezli jsme s ní na střechu olomoucké kuželkárny (jako děti jsme na té střeše trávili hodně času), přivázali jsme jí provázek na ocásek a hráli si s ní. Když se od nás rozběhla, kousek jsme ji nechali, pak jsme ji pomalu táhli zpět, nebo jsme trhli, a měli legraci z jejího boje o život.

(dále…)

Rozhovor pro časopis Acción Vegana (Španělsko)

Jaké je hnutí na ochranu zvířat v ČR?

Z velké části uzavřelo kompromisy a spolupracuje s obhajobou zneužívání zvířat a zdůvodňuje to strategií. Je zkrocené a welfare. Plné frází. Zaměřené více na popularitu a méně na obsah.

Pokud se týká přímých akcí, nejvíce se toho děje v oblasti nošení triček ALF a řečnění na koncertech a internetových diskuzích.

(dále…)

FIRESTORM č. 15

1) Ahoj, představíš se nám na začátek? Rodné číslo můžeš tentokrát vynechat…  

 Jsem unavený a zjizvený chlap na smutný cestě. Stačí?

(dále…)