Archive for the ‘polski’ Category


Jawne uwolnienie IX (Listopad 2007)

Ta akcja miała być początkowo jedynie śledztwem, lecz ostatecznie zamieniła się w akcję ratunkową w której uwolniona została jedna kura. Kurczaki zostały prawdopodobnie dopiero co przywiezione do kurnika.

(dále…)

Jawne uwolnienie XVIII. (Październik 2009)

Dziesięć kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów. Przed nimi nie ma długiego i pełnego życia, gdyż ich genomy zostały zniszczone, by ich ciała rosły szybciej dostarczając więcej mięsa, by biznes mógł być bardziej zyskowny. Lecz mimo to, będzie im lepiej. Nauczą się czym jest słońce, świeże powietrze i kim są ludzie, którzy nie widzą w nich tylko mięsa i pieniędzy. Przekaż tę wiadomość dalej.

(dále…)

Jawne uwolnienie XV. – Ku pamięci Gari’ego Allen’a (Czerwiec 2009)

gariW czerwcu 2009, 65 kurczaków zostało uwolnionych od niepotrzebnego cierpienia i niedoli z klatek bateryjnych oraz przetransportowanych do nowych, bezpiecznych domów.

Zwierzęta nie są podarunkami, nawet jeśli zostały uratowane. Również to wyzwolenie nie powinno być odbierane jako podarunek. Jest ono jedynie powiązane z pamięcią o człowieku, który robił więcej niż siedzenie cicho, narzekanie i płacz.

16 stycznia, po krótkiej chorobie Gari Allen zmarł.

(dále…)

Gdy w kościele rozkoszują się śmiercią… (Hejnice – Październik 2009)

Przybyłem do Hejnic kilka minut po rozpoczęciu parady. Widziałem powóz ciągnięty przez dwa konie, prowadzony przez roześmianych nastolatków i załadowany dwoma trupami. Jelenia i samicy daniela. Skręciłem w pierwszą boczną uliczkę, w której mogłem zaparkować, wyskoczyłem z samochodu i pobiegłem robić zdjęcia. Niestety, zaparkowałem w bramie. Niestety, na przeciwko posterunku policji. Niestety, za 500 CZK. W tym momencie mnie to nie obchodziło.

(dále…)

O martwym jeleniu, głupiej tradycji i jej konsekracji (Plumlov – Październik 2008)

Każdego roku między wrześniem do październikiem martwe jelenie, zające, bażanty oraz inne zwierzęta składane są jako ofiary w kościele, a nad ich ciałami w uświęconej czci stoją ludzie, których rozrywką i misją jest łapanie i zabijanie ich ( i także z myślą o tym opieka nad nimi). Ta pogoń i zabijanie błogosławiona jest przez księdza, Biblia jest czerwona, ludzie klęczą, modlą się, wiatr dmie, a dookoła czuć wzniosłą atmosferę.

(dále…)

Jawne uwolnienie XVII. (Wrzesień 2009)

13 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym.

(dále…)

Jawne uwolnienie VI. (Lipiec 2007)

16 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym. (dále…)

Jawne uwolnienie I. (Sierpień 2006)

11 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym.

(dále…)

Ponieważ zwierząt nie obchodzi czy nosisz maskę, czy nie

Mowa wygłoszona na Tierrechtskongress Wien 2008 (Austria), Nebudme zvery 2008 (Bratysława, Słowacja), Animal Liberation Fest 2009 (Brno, Czechy)

(dále…)

ORGANICZNA KIEŁBASA TO KŁAMSTWO!

Pewna młoda kobieta tłumaczyła mi kiedyś, że spożywa jedynie organiczne mięso, ponieważ nie chce brać udziału w okrutnym przemyśle mięsnym. Odpowiedziałem, że jeśli siedziałbym w celi, to cieszyłbym się, gdyby była schludna, z kablówką i seksem każdego wieczoru. Byłoby to lepsze niż spanie w brudzie, głodzie, będąc podgryzanym przez szczury i poniżanym przez strażnika. Byłoby to tysiąc razy lepsze, jednak cel uwięzienia byłby identyczny.

(dále…)

Jawne uwolnienie XVI. (Sierpień 2009)

17 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym.

(dále…)

Jawne uwolnienie XIV (Maj 2009)

W maju 2009 z klatek bateryjnych uwolnionych zostało 16 kurczaków, które trafiły do nowych, bezpiecznych domów.

(dále…)

Jawne Uwolnienie XIII. Ku pamięci Jill Phipps (Kwiecień 2009)

ajill-lukew

W kwietniu 2009 z klatek bateryjnych uwolnionych zostało 61 kurczaków, które trafiły do nowych, bezpiecznych domów.

(dále…)

Jawne uwolnienie XII (Luty 2009)

To było niezaplanowane uwolnienie. Wraz z przyjaciółmi z Austrii weszliśmy na teren farmy indyków w południowych Morawach. Przeszliśmy przez budynek, zrobiłem kilka zdjęć i zdecydowaliśmy, że zabierzemy jedną z indyczek i przewieziemy ją do Austrii. Miała piękne oczy i strasznie szczypała.

To, że zwierzęta więzione są w takich warunkach i z takich powodów, nie jest normalne.
To, że nie zostawiamy ich na łaskę losu… jest normalne.

(dále…)

Jawne uwolnienie VIII. (Listopad 2007)

10 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym. (dále…)

Jawne uwolnienie VII. (Wrzesień 2007)

10 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym. (dále…)