Archive for the ‘in memory’ Category


In memory Bill “Avalon” Rodgers

V temné noci zimního slunovratu, proklouzl duch Billa Rodgerse, známého také jako Avalon, mřížemi jeho cely, podél institucionálních koridorů Věznice hrabství Cononino a ven do křišťálově čistého vzduchu. Zanechal za sebou obvinění ze žhářství a pocity zrady a došel domů do srdce své komunity.

Většina jeho přátel řekla, že cítí jeho blízkost plynoucí z jeho překonání mříží. Během nočního vzpomínkového obřadu, při kterém si připomínaly jeho bojovného ducha, vzplanul piknikový stůl v rozhodujícím momentu. Uhasili oheň, sfoukli zbylé svíčky a vzpomínali na Billa ve tmě, kterou tak miloval. Obklopeni vůní borovice a žuly, pokračovali jeho přátelé ještě nějakou chvíli, než se shromáždili okolo ohně, aby si vyprávěli příběhy o Billovi.

(dále…)

In memory Gari Allen

gariGari bol veľmi aktívnym v hnutí za práva zvierat viac než 25 rokov. Zúčastňoval sa na všetkých stupňoch, od pouličných infostánkov až po sabotovanie poľovačiek, od protestov až po prácu v útulku, vrátane dlhej kariéry ako jeden z vedúcich aktivistov ALF. Vlastne sa objavoval v mnohých vydaniach magazínu ALF SG v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch, kedy bol dvakrát vo väzení, vrátane trojročného trestu spolu s jeho kamarátom Barrym Hornom, ktorý zomrel vo väzení následne po hladovkách, ktoré viedol na protest proti vivisekcii. Minulý rok bolo hnutie šokované, keď sme sa dozvedeli o nepredvídanej a rýchlej smrti Gariho Allena, ktorý zomrel 18. júna 2006 po krátkej chorobe.

(dále…)

In memory Tom Worby

tomworbyw

3. apríla 1993, Tom Worby, 15 ročný sabotér poľovačiek bol na svojom prvom proteste proti lovu líšok. Bol rozdrvený pod kolesami dodávky pre lovecké psi, ktorú šoféroval poľovník z Cambridgeshiru v udalosti dosť pripomínajúcej zabitie Mika Hilla z pred dvoch rokov.

(dále…)