Archive for the ‘jawne uwolnienie’ Category


Jawne uwolnienie IX (Listopad 2007)

Ta akcja miała być początkowo jedynie śledztwem, lecz ostatecznie zamieniła się w akcję ratunkową w której uwolniona została jedna kura. Kurczaki zostały prawdopodobnie dopiero co przywiezione do kurnika.

(dále…)

Jawne uwolnienie XVIII. (Październik 2009)

Dziesięć kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów. Przed nimi nie ma długiego i pełnego życia, gdyż ich genomy zostały zniszczone, by ich ciała rosły szybciej dostarczając więcej mięsa, by biznes mógł być bardziej zyskowny. Lecz mimo to, będzie im lepiej. Nauczą się czym jest słońce, świeże powietrze i kim są ludzie, którzy nie widzą w nich tylko mięsa i pieniędzy. Przekaż tę wiadomość dalej.

(dále…)

Jawne uwolnienie XV. – Ku pamięci Gari’ego Allen’a (Czerwiec 2009)

gariW czerwcu 2009, 65 kurczaków zostało uwolnionych od niepotrzebnego cierpienia i niedoli z klatek bateryjnych oraz przetransportowanych do nowych, bezpiecznych domów.

Zwierzęta nie są podarunkami, nawet jeśli zostały uratowane. Również to wyzwolenie nie powinno być odbierane jako podarunek. Jest ono jedynie powiązane z pamięcią o człowieku, który robił więcej niż siedzenie cicho, narzekanie i płacz.

16 stycznia, po krótkiej chorobie Gari Allen zmarł.

(dále…)

Jawne uwolnienie XVII. (Wrzesień 2009)

13 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym.

(dále…)

Jawne uwolnienie VI. (Lipiec 2007)

16 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym. (dále…)

Jawne uwolnienie I. (Sierpień 2006)

11 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym.

(dále…)

Jawne uwolnienie XVI. (Sierpień 2009)

17 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym.

(dále…)

Jawne uwolnienie XIV (Maj 2009)

W maju 2009 z klatek bateryjnych uwolnionych zostało 16 kurczaków, które trafiły do nowych, bezpiecznych domów.

(dále…)

Jawne Uwolnienie XIII. Ku pamięci Jill Phipps (Kwiecień 2009)

ajill-lukew

W kwietniu 2009 z klatek bateryjnych uwolnionych zostało 61 kurczaków, które trafiły do nowych, bezpiecznych domów.

(dále…)

Jawne uwolnienie XII (Luty 2009)

To było niezaplanowane uwolnienie. Wraz z przyjaciółmi z Austrii weszliśmy na teren farmy indyków w południowych Morawach. Przeszliśmy przez budynek, zrobiłem kilka zdjęć i zdecydowaliśmy, że zabierzemy jedną z indyczek i przewieziemy ją do Austrii. Miała piękne oczy i strasznie szczypała.

To, że zwierzęta więzione są w takich warunkach i z takich powodów, nie jest normalne.
To, że nie zostawiamy ich na łaskę losu… jest normalne.

(dále…)

Jawne uwolnienie VIII. (Listopad 2007)

10 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym. (dále…)

Jawne uwolnienie VII. (Wrzesień 2007)

10 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym. (dále…)

Jawne uwolnienie V. (Czerwiec 2007)

25 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym. (dále…)

Jawne uwolnienie III. (Kwiecień 2007)

29 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym. (dále…)

Jawne uwolnienie II. (Październik 2006)

15 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym.

(dále…)

Jawne uwolnienie IV. (Maj 2007)

19 kurczaków uratowano od bezsensownego cierpienia i śmierci. Przewiezione zostały do nowych, bezpiecznych domów, w których żyć będą w trawie i słońcu, będą mogły rozprostować skrzydła i biegać, a słabszy będzie miał możliwość uciec przed silniejszym.

Przekaż to innym.

(dále…)