Archive for the ‘média’ Category


Zpravodaj ohz 12

Zpravodaj ohz z dubna 2004. Smrt v popelnici, rešerže tzv. brojlerových kuřat, přednáška “Mléko je vražda” z prvního ročníku Vegetariánského dne, něco o křesťanství, něco o prasatech, něco o Covance apod. V tomto Zpravodaji jsme také oznámili ukončení propagace vegetariántsví, kdy jsem řekl, že ohz bude buď se mnou bez propagace vegetariánství nebo bude propagovat vegetariánství, ale já končím.

(dále…)

Zpravodaj ohz 13

Zpravodaj ohz ze září 2004. O Mášence, selátku, které po pár dnech na svobodě podlehlo nemoci. O tom, jak vypadaly velikonoční svátky slepic v ZD Drahanovice. O ekologické farmě v Žítkové a zvířatech, které se nám podařilo z toho hnusu zachránit.

(dále…)

Zpravodaj ohz 14

Zpravodaj ohz z ledna 2005. Konfrontace na kožešinové farmě ve Vítějevsi, koně v lesním průmyslu, něco málo o médiích, investigace z velkovýkrmny prasat, oslice Kristýnka a další.

(dále…)

Zpravodaj ohz 15

Zpravodaj ohz z května 2005. O vivisekci, peticích, smrti v bezvědomí, pokračování sporu s majiteli kožešinové farmy ve Vítějevsi za to, že jsem je nazval vrahy, investigace z farmového zajetí jelenovitých, vykoupení slepic z jedné drůbežárny, povídaní o Sidovi a Burkovi etc.

(dále…)

Zpravodaj ohz 16

Další Zpravodaj ohz. Tentokrát ze září 2005. Ke stáhnutí jsem přidal i Infolist ohz, který jsme rozesílali členkám a členům společně se Zpravodajem. V tomto oznamuji svůj odchod z ohz a důvody odchodu.

(dále…)

Zpravodaj ohz 17

Organizace ohz-ochránci hospodářských zvířat zmizela a hodně lidí už ani neví, že vůbec existovala. Co by nemělo být zapomenuto, je práce, kterou jsme udělali a zvířata, s kterými jsme se potkali a některým i pomohli.

Proto jsem se rozhodl vytáhnout ze svého archívu pár Zpravodajů ohz a dát je ke stažení. Tady je první z nich. (dále…)

Před půlnocí (ČT24 - 4.1.2011)

Téma: Anarchií k ochraně zvířat
Moderátorka: Pavla Pilařová (dále…)

Proti proudu!(ČT2 - 17.03.2010)

Oficiální text České televize:
Dokument režiséra Jana Dadáka se věnuje motivům a důsledkům individualismu v české společnosti. Lidé zastávající nepopulární postoje, nezvolili nejlehčí životní cestu. Čelí nepochopení, společenské nepopularitě, nezřídka obětují vztahy k blízkým lidem, zaměstnání, popř. majetek. V krajních případech jsou kriminalizováni, prohlašováni za psychicky nemocné, jsou jim podsouvány falešné motivace.

(dále…)

Fotografie v časopise BiteBack (USA) a statistika přímých akcí

cover_13 (dále…)

Stream (22.10.2008)

Fenomén: Ekoteroristé - Nebezpeční magoři, nebo zachránci týraných zvířat?
Autorka: Karolína Vrbasová, kamera: Jan Pečený, střih: Vláďa Šimek (dále…)

Česká televize (19. 7. 2007)

Fenomén dnes (ČT1, ČT24)
Z klece ven?
Reportáž Michala Komárka a Lindy Jablonské. (dále…)

Česká televize (16.1.2007)

Před půlnocí (ČT24)

(dále…)

Česká televize (20. 1. 2007)

Týden v regionech - Brno (ČT1, ČT24) (dále…)

Česká televize (21.11.2006)

Pokusná zvířata (ČT2)
Dokument nejen o etických aspektech experimentů na zvířatech.
Režie Z. Plachý (dále…)

Respekt.cz (12.5.2007)

Chvála Kolesárovi
Marek Švehla (dále…)

Aktuálně.cz (11.5.2007)

Vede válku s velkochovy: Unáší slepice a chová je doma (video)
(poznámka mk: Tak doma je tedy nechovám. Bydlím v podnájmu v normálním bytě a pochybuji, že majitel by mi v něm povolil kurník.) (dále…)