Otevřená záchrana XLVII (květen 2019) & In Memory Albert

V této zprávě je šest akcí a celkem 109 zachráněných zvířat.

Po kliknutí na fotografii vstoupíš do galerie.

Neptali jsme se obchodníků,politiků ani spotřebitelů. Nedělali jsme si průzkum veřejného mínění. Proč bychom měli?

Přelezli jsme plot, otevřeli vrata a odvezli slepice pryč.

Jsou teď v nových domovech u lidí, kteří jim udělají lepší svět. Mohou roztáhnout křídla a běžet. Mají slunce místo umělého osvětlení. Čerstvý vzduch místo ventilátorů. Slabší mohou uniknout před silnějšími.

Není normální, že jsou v takových podmínkách a za takovým účelem vězněná zvířata. Že je v tom nenecháme, normální je.

In Memory Albert

Po druhé světové válce začal ve Spojených státech vesmírný program, jehož základem byly nacistické technologie a znalosti získané od německých vědců.

V roce 1948 poslala vláda Spojených států do vesmíru malou opičku, kterou pojmenovali Albert (Macaca mulatta). Bez možnosti pohybu ji zafixovali do tubusu, který vložili do rakety. Albert se pravděpodobně udusil ještě před startem kvůli selhání vzduchového zařízení.

V roce 1949 zahynul při přistání kvůli selhání padáku Albert II (Macaca mulatta). Ve stejném roce zemřel při startu kvůli explozi rakety Albert III (Macaca fascicularis) a Albert IV (Cebus capucinus), který přežil let i přistání v poušti, ale ve svém zapečetěném tubusu se v podstatě uvařil dříve, než jej stačili vyzvednout.This entry was posted on Pátek, Květen 10th, 2019 at 20.00 and is filed under otevřená záchrana. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.