Premiéra “Raid on Reykjavik Reloaded” (Praha - 26.03.2012)

Raid on Reykjavik Reloaded je nový film o jedné z největších sabotáží na poli osvobození zvířat v dějinách, potopení poloviny islandské velrybářské flotily. Zabývá se její přípravou a provedením, ale i následky a lovem velryb jako takovým. Jeho anglický název odkazuje na povídku Roda Coronada, jednoho ze sabotérů, která celým filmem provádí.

Udělat film, celý vytvořený v duchu DIY, trvalo rok a půl. Několik týdnů se natáčelo přímo na Islandu, místu sabotáže, několik měsíců se stříhalo a několik dalších měsíců se pracovalo na hudbě, kterou mají na svědomí lidé okolo mezinárodní hardcore komunity.

Po jeho finálním dokončení si vás dovolujeme pozvat na jeho premiéru, která se koná v pražském kině OKO. Po promítání bude následovat debata s hosty, kteří mají k přímé akci ve spojení s osvobozením zvířat co říct:

Michalem Kolesárem - aktivistou praktikujícím otevřené záchrany a monitoring věznění a týrání zvířat

Arnoštem Novákem - aktivistou a akademikem, zabývajícím se radikálními ekologickými hnutími a environmentální přímou akcí

+ zástupkyní kolektivu, natáčejícího film

Vstupné dobrovolné. Prosíme o 50,-, ale pryč nepošleme nikoho.

http://raidonreykjavik.cz/This entry was posted on Neděle, Březen 18th, 2012 at 19.33 and is filed under různé. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.