Archive for the ‘různé’ Category


Benefiční koncerty v 8 městech (7. - 9.6. 2012)

Kolektiv MamaMrdaMaso připravil serii benefičních koncertů:

Čtvrtek 7.6.
Olomouc, Galerie U Mloka
Blum nám poví jak je to s tuzemskou ochranou zvířat, Martin počte své zvířecí bajky, ryba vřesu zarapuje a in bona fide zahrají zvířecí rock, který skládal mluvící pes.

Pátek 8.6.
Napajedla, For the animals fest, bar Malina
zahrajou Under the Surface, Nervus Vagus, Dukes of Vattenhal,
Vas Szuszanne, Smích Hyen, Flowers for Whores
Praha, 007
zahrajou Thou (us), Ressurections, Hexis (dk).
Ostrava, Plan B
zahrajou I love 69 popgejů, Tehanu, Einzpastordan plus Osvaldova přednáška.
Kolín, Loď
zahrajou Cocoon, Kontroll ad. info přibude
Brno, Boro (?)
zahraje UNNA ad. info přibude

Sobota 9.6.
Opava, Jam
zahrajou Illegal illusion, Social Party, The Pure Cityzen,
Underground Theatre ad. info přibude
Rožnov, Vrah
Distax (crust - Poprad-Svit)

(dále…)

Premiéra “Raid on Reykjavik Reloaded” (Praha - 26.03.2012)

Raid on Reykjavik Reloaded je nový film o jedné z největších sabotáží na poli osvobození zvířat v dějinách, potopení poloviny islandské velrybářské flotily. Zabývá se její přípravou a provedením, ale i následky a lovem velryb jako takovým. Jeho anglický název odkazuje na povídku Roda Coronada, jednoho ze sabotérů, která celým filmem provádí.

(dále…)

Ber slepici a běž! (VeganFest Brno - 26. 2. 2012)

Od 15.00 do 18.00 v brněnském Kupé.

www.veganfest.cz

Na Facebooku a na YouTube.

Festival je bez sponzorů, nevýdělečný a je postaven čistě na dobrovolnické bázi. Lidé (Kolektiv pro zvířata, infoshop Pelech a Kulturní Kolektiv), kteří jej pořádají, se již několik let ve svém volném čase zabývají propagací tohoto zdravého a etického životního stylu společně s osvětou o ochraně zvířat.

Hodnota života II.

Po zveřejnění textu Hodnota života I. mě volali moji blízcí a schránka naběhla maily. Dostal jsem různá pohlazení, ale ze mě mi až tak špatně není. Většinou jako by se předpokládalo, že když je s lidským světem (kulturou) něco v nepořádku, tak je chyba ve mně a v tom, že se s tím nechci srovnat, nejsem i přesto šťastný a nevidím jakýsi skrytý řád, který to vede k dobrému (nebo co). Poslouchal jsem o naději, odpovědnosti a většinou v dobrém, se starostí a se snahou o povzbuzení. Také mi několikrát bylo řečeno, že jsem rozervaný, takto se nic nevyřeší, že sebevražda je útěk a že bych si měl vážit svého života tak, jako si vážím života kolem sebe.

(dále…)

Hodnota života I.

Sebevraždu považuji za jeden ze svých možných a vysoce pravděpodobných konců. Proč o tom nemluvit? Protože většina lidí kolem mě si myslí, že sebevražda je neúctou k životu, selhání, projev slabosti, rozumový nebo citový zkrat? Nesouhlasím. Ke stejnému činu mohou vést různé motivy. I k sebevraždě. Tak třeba já se necítím slabý, ani v selhání, ani ve zkratu a nejsem bez úcty k životu. A právě úcta k životu mě vede k úvahám o jeho ukončení. Proč žít, co je k nežití?

(dále…)